Dagelijks Woord

Meer over Gemeente

Predikanten

Onderstaand een overzicht van de predikanten die deze gemeente gediend hebben vanaf de tijd van de reformatie:

nr. naam gekomen van vertrokken naar
1 Albertus Kempe 1578 1581
2 Albertus Hemco 1581 1583
3 Thomas Rageboom 1583 overleden 1624
4 Jacobus van Herde St. Maartensdijk 1624 Oost Souburg 1641
5 Petrus van Doornspijk Oudenbosch 1642 overleden 1655
6 Samuël Paneel proponent 1655 ontslagen 1658
7 Izaäkus Jansonius van Rybeke Zoutelande 1659 Sas van Gent 1661
8 Daniël Radaeus proponent 1662 overleden 1680
9 Wilhelmus Munter proponent 1681 overleden 1686
10 Samuël Immens proponent 3/3/1686 overleden 2/6/1686
11 Petrus Koolzoon proponent 1687 overleden 1689
12 Johannis de Voogd 1689 overleden 1690
13 Johan Dibbets proponent 1691 overleden 1734
14 Everhardus Willem Metting proponent 1735 overleden 1765
15 Martinus Telchuys proponent 1766 overleden 1779
16 Daniël van der Hoek Oudelande 1780 Ovezande 1787
17 Johannes Jacobus van Steenbergen Herkingen 1787 Katwijk a/d Rijn 1788
18 Lambertus van Maas Zunderdorp 1788 Dirksland 1790
19 Abraham Zeijnen Zonnemaire 1791 overleden 1792
20 Johannus Hermanus Crom Noordeloos 1793 Loenen a/d Vecht 1796
21 Gerrit Johan ter Braak Oudelande 1797 Hattem 1808
22 Jan Cornelis van Rhee Meliskerke 1810 overleden 1830
23 Heye Mennenga proponent 1832 Hannover 1856
24 Daniël Louis Bäler Wemeldinge 1/2/1857 overleden 17/8/1857
25 Hendrik van Griethuijzen Huizen 1859 Losdorp 1863
26 Christoffel de Wilde 's Heer Abtskerke 1866 Schiedam 1870
27 Hendrik Bax Dzn Waarder 1872 Doornspijk 1875
28 Johannes Abraham Christoffel Monhebel Aalburg 1876 overleden 1881
29 Agnus Leonard Geselschap Nieuwerkerk a/d IJssel 1882 Heerjansdam 1889
30 Adam Frans Simons Czn Bergschenhoek 1890 emeritus 1900
31 Nicolaas Cornelis Bakker Wateringen 1900 IJsselmuiden 1906
32 Johannus van Vliet Ottoland 1908 Leerdam 1911
33 Johannis Engelbertus Klomp Hoogblokland 1911 Leerdam 1915
34 Jan Willem Verschoor Bleiswijk 1915 Nieuw Weerdinge 1929
35 Otto Jan van Rootselaar Blauwkapel 1929 Lindschoten 1932
36 Jan Bus Bergschenhoek 1934 Gameren 1937
37 Jan van den Heuvel kandidaat 1937 Gameren 1941
38 Wouter Vroegindeweij Reeuwijk 1942 Bleiswijk 1948
39 Cornelis Johannus Petrus Lam kandidaat 16/5/1954 Lunteren 24/8/1958
40 Jan van Dijk Wezep 19/6/1960 Zuilichem 3/10/1965
41 Coenraad Mulder Hien en Dodewaard 1967 emeritus 1974
42 G. Hette Abma kandidaat 26/12/1974 Ederveen 29/4/1979
43 Tjitze de Jong zending 15/3/1980 Garderen 3/7/1985
44 Adriaan Egas kandidaat 13/8/1986 emeritus 1/5/2000
45 Jacobus Gerardus Blom Melissant 4/6/2001 Nieuwleusen 22/1/2006
46 Cornelis Gielen Middelharnis 4/10/2006 emeritus 13/5/2010
47 Len Willem Charles Ruijgrok Monster 31/08/2011 Waarder 04/10/2020
  • © hersteld hervormde kerk 2021

Heeft u vragen over het geloof?

Open Sluit